į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
. » Kita info
2015-11-05. Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjunga išleido knygą apie Karolį Širvinską

 

 

 

 

 

 

 

Man teko keturis dešimtmečius darbuotis su nuostabiai talentingais žmonėmis – studentija. Todėl su Aukščiausiojo malone man pavyko parašyti knygą „Karolis Širvinskas. Jis Dievą mylėjo labiau negu gyvenimą“ (žiūr. nuotr.). Lenkiuosi likimui, kad leido prisiliesti prie šio kūrėjo gyvenimo ir suteikė galimybę man parašyti knygą apie žmogų – angelą, kurio gyvenimas – tai tiesiausias kelias į Amžinybę.

plačiau
 
Padėka

 
 
2015-10-28. Pirmos knygos sutiktuvės Skapiškyje

Gražus ir saulėtas rugsėjo 19 rytas žadėjo gražią dieną. Ir nors tokiu metu kaimo žmogui darbų netrūksta, pamiršę juos artėjant vidurdieniui traukė pulkeliais link Skapiškio bendruomenės namų. Kas pėsti, kas ratuoti, o kam teko pasiplaukioti, kad sugrįžtų į gimtinę ir atskubėtų į knygos sutiktuves. Čia pirmąją knygą „Kodėl gi ne“ pristatė Skapiškio literatų grupės „Liktarna“ įkūrėja ir vadovė, literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis‘‘ literatų klubo narė Aldona Lavickienė.

plačiau
 
2015-10-25. Sakralios poezijos šventė „Vilties paukštė“ Berčiūnuose

Spalio 10 d. (šeštadienį) Panevėžio rajone, Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčioje, vyko antroji sakralios poezijos šventė „Vilties paukštė“. Pirmiausia bažnyčią, jos vertybes pristatė bažnyčios rektorius kun. teol. lic. Algirdas Daunys. Renginį vedė viena iš šventės organizatorių, Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narė Zita Skindzerienė. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos choras...

plačiau
 
2015-09-10. Baltoji paukštė išskrido į Joniškį

Jau antrą kartą Malaišiuose vyko prozininkų konkurso „Baltasis paukštis” finalas. Jo organizatorė ir sumanytoja, fondo „Baltasis balandis” vadovė Aldona Širvinskienė džiaugėsi, kad išsipildė jos svajonė ir prizas – baltas porcelianinis paukštis - bus įteiktas konkurso nugalėtojui.

plačiau
 
.

KVIEČIAME  Į 

,,BALTO PAUKŠČIO‘‘

AUKŠTAITIJOS LITERATŲ – PROZININKŲ

KONKURSO APDOVANOJIMŲ RENGINĮ

plačiau
 
2015-08-17. Šventinė kelionė

Išaušo šventinis Žolinių rytas, žadantis gražią ir šiltą dieną. Akys merkėsi, kūnas apsunkęs, norėjosi miego, nes po naktinės pamainos darbo. Vairavau mašiną ir kalbėjau pati su savimi, kad neprisnūsčiau. Kelias nėra tolimas...

plačiau
 
2015-07-25. Knygų „lietus“

 

 

 

Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Centre) saulėtą gegužės popietę, krintant pirmosioms alyvų šakelėms, degant kaštonų žvakėms, į naujų knygų sutiktuves pakvietė Labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ steigėja ir pirmininkė Aldona Širvinskienė...

plačiau
 
2015-06-02. Knygų ir kūrybos pasaulis

Man teko 42 metus dirbti su jaunais žmonėmis - mūsų ateities žiedu - studentija. Todėl man didelė garbė parašyti knygelę apie jauną žmogų, buvusį studentą - klieriką, kūrėją Karolį Širvinską...

plačiau
 
VIENUOLIKTASIS BALTOJO BALANDŽIO SUGRĮŽIMAS

Per Lietuvą vilnija poezijos pavasario renginiai. Literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis‘‘ indėlis į poezijos kraitę vienuoliktasis poezijos konkursas. Jau vienuolika baltų paukščių skrenda per Lietuvą.

plačiau
 
„Brandumos vasara-2015“

Šiais metais „Brandumos vasara-2015“ surengsime prie Kauno, gražioje vietoje ant kalno, Zapyškyje ( Kluoniškių kaimas). Čia dažnai lankydavosi V.Kudirka. Mėgo sėdėti kalno šlaite ant didelio akmens, grožėtis Nemuno vingiais ties Kačergine, Kulautuva, Zapyškiu. Akmuo  yra išlikęs ir žmonių lankomas.

plačiau
 
SKELBIMAS

 

plačiau
 
LITERATŲ-POETŲ KONKURSO ,, BALTOJO BALANDŽIO SUGRĮŽIMAS ‘‘ NUOSTATAI 2015 m.

Karolio Širvinsko vardo literatų konkursas organizuojamas 11 kartą. Premiją įsteigė LPD Svėdasų skyriaus pirmininkė, LPD tradicinio respublikinio renginio ,,Vaižganto skaitymai‘‘ organizacinio komiteto narė Aldona Širvinskienė – fondo ,,Baltasis balandis‘‘ įkūrėja ir pirmininkė – žuvusio literato, tautodailininko, klieriko KAROLIO ŠIRVINSKO atminimui.

 
plačiau
 
LITERATŲ - PROZININKŲ KONKURSO ,, BALTO PAUKŠČIO‘‘ NOMINACIJA NUOSTATAI 2015 m

Fondo ,,Baltasis balandis‘‘ literatų - prozininkų kūrinių konkursas yra viena iš prozininkų saviraiškos, kūrybiškumo, pilietiškumo, tautiškumo formų.

Konkursas organizuojamas 2 kartą. Balto paukščio nominaciją įsteigė LPD tradicinio respublikinio renginio ,,Vaižganto skaitymai‘‘ organizacinio komiteto narė Aldona Širvinskienė – fondo ,,Baltasis balandis‘‘ įkūrėja ir pirmininkė.
 

plačiau
 
Paminėta Knygnešio diena Paįstryje

Kovo 16 d. Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Paįstrio filiale buvo minima Knygnešio diena. Prisiminta knygnešystė, kalbėta apie knygnešius. Buvo žiūrimas režisieriaus Jono Trukano filmas „Knygnešys“. Šiame filme veiksmas vyksta vasarą. Vasarą ir tai sudėtinga keliauti nešant nešulį, nežinant kur nakvosi, ką užkąsi. O dar sulyja, pristoja ligos, persekioja žandarai. O buvo einama ir vėlų rudenį ir žiemą, ir tuomet būdavo dar sunkiau ir sudėtingiau. Knygnešiai ėjo, nešdami lietuvišką žodį, knygas. Jų buvo tūkstančiai.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   sekantis  >>