į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
. » Renginiai 2012

   Vasario nakties tyloje skambėjo posmai     

        Jau šeštą kartą poezijos mylėtojai Koplyčioje susirinko į tradicinius nakties skaitymus „Kas švyti vasario nakties danguje“.
        Darganoto oro ir slidaus kelio nepabūgę į literatų šventę atvykę svečiai iš Ukmergės, Kupiškio, Pakruojo, Rozalimo, Vilniaus anykštėnus sveikino  savo krašto tarmėmis, nes 2012 metai paskelbti tarmių metais. Žodį tarė ir Rajono meras Sigutis Obelevičius.
        Anykštietiška tarme vakarą vedė bibliotekininkė A. Miškinienė ir svėdasiškė Aldona Širvinskienė. Jos įkūnijo vaižgantiškus personažus Severiutę ir Ancę.
        Ir nuvilnijo poezijos posmai po Koplyčios kupolu. Rodos, ir oras švelniai virpėjo, pritvinkęs poezijos, sklandanti poezijos mūza savo sparnu palietė kiekvieno iš dalyvių širdį ir sielą, priversdama suvirpėti nuo poetiško žodžio.
        Svėdasų poezijos mylėtojus atstovavo mums gerai pažįstama literatė Alma Švelnienė.
        Trumpomis pertraukėlėmis tarp poezijos posmų, skambėjo dainos, atliekamos anykštėnų  bei svečių iš kitų literatų klubų.
        Gerokai po vidurnakčio besiskirstydami atkakliausi poezijos entuziastai širdyje išsinešė paprastą tiesą – žodis turi be galo daug galių, nes jis sušildo, gydo, paguodžia, pakylėja, nuramina, užliūliuoja, suartina, sutaiko, prikelia naujam gyvenimui, suteikia viltį...