į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
. » Kita info
Puiki knyga apie kaimus dvynius

Pušalote (Pasvalio r.) pristatyta tik ką išleista mokytojos Elenos Rutkauskaitės knyga „Gyvenimus jungianti upė. Toliūnų ir Gegobrastos kaimų istorijos“. Elena Rutkauskaitė gimusi netoli Pušaloto, Eimuliškio kaime, baigusi Šiaulių mokytojų instituto Istorijos fakultetą. Ji buvo ne tik puikia istorijos mokytoja, daug žinojusia, mokėjusią tai perteikti. Visą amžių rinko, kaupė kraštotyrinę medžiagą.

plačiau
 
Kalbėjo į pačią širdį...

Sako - poezija sielos kalba, kūrybiškumo išraiška, atokvėpis ir nusiraminimas.

 Kavarsko bibliotekoje populiarūs tampa poezijos skaitymai, knygų pristatymai. Žvarboką vasario 7 dienos popietę susirinkę kavarskiečiai susipažino su svėdasiškės literatės Aldonos Širvinskienės poezija. Pristatyta pirmoji jos poezijos knyga "Varinė plunksna".

plačiau
 
Kalėdinio barokinės muzikos koncerto klausytis vykta į Pumpėnus

2014 m. gruodžio 21 d. (sekmadienį) Pumpėnuose, Pasvalio rajone, teko pabūti labai gražioje šventėje, kuri pakiliai visus nuteikė paskutiniajai advento savaitei. Pumpėnų švč. M. Marijos Škaplierinės bažnyčioje per Sumą giedojo Kauno mišrius jaunimo choras "Exaudi", vargonavo Vilimas Norkūnas... 

plačiau
 
Pumpėnuose pristatyta nauja Aldonos Naglienės knyga "Tylos taku"

Pirmą gruodžio sekmadienį Pasvalio rajono Pumpėnų bendruomenės patalpose vyko kraštietės, Pumpėnų I-os vidurinės mokyklos laidos abiturientės, mokytojos Aldonos Naglienės knygelės "Tylos taku" pristatymas. Popietę vedė Pumpėnų kultūros namų vadovė Aldona Kurlinskienė...

plačiau
 
Velžyje vėl surengta šventė „Nešuosi rudenį“

KIekvienas kraštas turi savo literatūrines tradicijas, saugo ir puoselėja savo kraštiečių, meninio žodžio meistrų palikimą. Literatūrinis fondas "Baltasis balandis" palaiko ryšius su daugeliu Aukštaitijos krašto kūrėjų, Štai kasmet Velžyje (Panevėžio r.) lapkričio pabaigoje būna literatūros ir poezijos šventė „Nešuosi rudenį“. Šiemet tai buvo lapkričio 22 dieną. Šventė buvo skirta mokytojo, tremtinio, poeto, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos nario Petro Zablocko 100-osioms gimimo metinėms. Čia pateikiami įspūdžiai iš šio renginio...

plačiau
 
Ustronėje tebesisemiama kūrybinės minties

 

 

 

Kada už lango krinta rudenį keičiantis sniegas, save bandai guosti praeisiančios žiemos pabaiga ir ateinančio pavasario, saulės ir šilumos laukimu. Šiandien prisiminiau gražią pavasario dieną (gegužės 8d.), kuomet Panevėžio rašantieji vykome į Ustronės knygnešių muziejų...

plačiau
 
Skelbimas

Kviečiame į "Baltojo paukščio" šventę Malaišių kaime, J.Tumo-Vaižganto gimtinėje...

plačiau
 
Žolinių poezija

Išaušęs rugpjūčio penkioliktosios rytas nežadėjo saulėtos dienos. Susiraitę, susivynioję lyg tingėdami dangumi plaukė tamsūs debesys.

Dangus niaukstėsi, tai nušvisdavo saule, tai apsitraukdavo dulksna. Anykštėnų literatų būrelis važiavo pas seną bičiulį ukmergiškį Albiną Kuliešių. Albinas sukvietė savo bičiulius į Žolinių šventę ,,Langas į širdį‘‘.

plačiau
 
„Baltojo Balandžio sugrįžimas“ – dešimtasis Karolio Širvinsko premijos konkursas

Jau dešimtus metus Baltasis Balandis sklando po Aukštaitiją. Šį kartą, 2014-ųjų gegužės 17 d., jis nusileido Salamiestyje, Kupiškio rajone, kur gyvena 2013-ųjų metų konkurso laureatas kunigas Justas Jasėnas. Tad ir renginys pradedamas šv. Mišiomis Salamiesčio bažnyčioje, jaukiu ir nuoširdžiu kunigo Justo žodžiu.

plačiau
 
Tradiciniai nakties skaitymai...

Tapo tradicija vasario mėnesio pabaigoje rinktis Anykščiuose nakties skaitymams. Neturėdami savo erdvės renginiams literatai rinkdavosi įvairiose patalpose. Anykščių L. ir S. Didžiulių biblioteką rengiant šventes gelbėdavo ,,Kamerinių menų centras‘‘. Nuostabi aplinka suteikdavo paslaptingumo visiems renginiams.
 

plačiau
 
ATGARSIAI

Panevėžio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta dembaviečio Stanislovo Grigo ką tik išleista poezijos knygelė „Išaugau Nevėžio pakrantėje“.

Ta proga autorių sveikino artimieji, draugai, bendraminčiai, bibliotekininkai ir literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis‘‘ pirmininkė Aldona Širvinskienė...

plačiau
 
POEZIJOS SKAITYMAI PO SKAMBANČIU MEDŽIU.

Varpų skambėjimas rugsėjo 14 dieną sukvietė literatus į baltojo balandžio sodą. Čia varpų muzikos galima klausytis visais metų laikais. Ypatingas sujudimas po skambančiu medžiu vyksta kiekvieną vasarą. 

plačiau
 
Poezijos skaitymai po skambančiu medžiu

Tai viena iš fondo tradicijų, perkopusi į antrąjį šios organizacijos gyvavimo dešimtmetį. Tai kamerinis renginys draugams ir bendraminčiams, vykstantis Karolio Širvinsko sodyboje Kunigiškių kaime, beveik pačioje literatūros klasiko J.Tumo-Vaižganto tėviškėje. Šiais metais renginys sulaukė virš dvidešimties dalyvių ir svečių.

plačiau
 
VISIEMS MENINIO ŽODŽIO GERBĖJAMS!

plačiau
 
NAUJA KNYGA

Ne eilinis įvykis fondo veikloje - pristatoma pirmoji literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis‘‘ serijos ,,Literatų kūryba K. Širvinsko literatūrinei premijai gauti‘‘ knyga ,,Balti žiedai‘‘, kuri apima 2005 – 2008 metų dalyvių kūrybą.

Ją sudaro įvairaus amžiaus, profesijų ir skirtingose vietovėse gyvenančių kūrėjų eilės.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   sekantis  >>