į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
. » Kita info
Žolinių poezija

Išaušęs rugpjūčio penkioliktosios rytas nežadėjo saulėtos dienos. Susiraitę, susivynioję lyg tingėdami dangumi plaukė tamsūs debesys.

Dangus niaukstėsi, tai nušvisdavo saule, tai apsitraukdavo dulksna. Anykštėnų literatų būrelis važiavo pas seną bičiulį ukmergiškį Albiną Kuliešių. Albinas sukvietė savo bičiulius į Žolinių šventę ,,Langas į širdį‘‘.

 

Jau iš tolo savo paslaptingumu viliojo Siesikų pilis apsupta tvenkinių ir laiko nesunaikintų dvaro pagalbinių pastatų. Pirmas pilies aukštas jau pilnai restauruotas. Antrame aukšte dar galima įžiūrėti seną freską ant didžiulės sienos, kurioje gyvena legendos herojai. Ukmergiškio poeto Antano Šimatonio legenda apie Siesikų pilį eiliuotai sudėta į posmus skambėjo skaitoma Kauno dramos teatro aktoriaus Petro Venclovo. Besiklausydami legendos įsivaizdavome anų laikų prabangią pilį. Ir visai nesinorėjo keliauti į Toliūnų kaimą.

 

Prie gimto namo Albinas atidengė koplytstulpį ,,Motinos širdies Angelas‘‘ skirtą Motinos atminimui.

Iš sodybos nuėjome prie ežero. Pakrantėje pakėlėme šventinę vėliavą. Mus vaišino žirnių koše su spirgais.

Dangus neišlaikęs prisirpusių debesų paleido lietų. Nesugadino šventinės nuotaikos padūkęs vasaros lietus, tik nuprausė apdulkėjusią žolę. O poezijos ir muzikos garsai liejosi lygiu ežero paviršiumi.

 

Poeziją skaitė atkeliavę poetai iš Jonavos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Ukmergės, Kupiškio ir mes anykštėnai: Algirdas Ražinskas, Aldona Širvinskienė, Aušra Motiekaitienė, Dalius Baltranas ir Algirdas Gogelis.

 

Dovanojome vienas kitam naujausias knygas, kvietimus į renginius. Sutikome pažįstamus ir suradome naujų draugų. Literatas A. Kuliešis pristatė savo knygą ,,Pamesti eilėraščiai‘‘. Pažadėjo, kad ją pristatys ir anykštėnams.

Nusifotografavome su Lietuvos partizanais.

Jau tamsoje grįžome į gimtus Anykščius. Ir taip buvo gera širdyje ir sieloje.

 

Nuotraukos Gaudento Kurilos.

Literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis‘‘ pirmininkė Aldona Širvinskienė