į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
. » Kita info
Poezijos skaitymai po skambančiu medžiu

Tai viena iš fondo tradicijų, perkopusi į antrąjį šios organizacijos gyvavimo dešimtmetį. Tai kamerinis renginys draugams ir bendraminčiams, vykstantis Karolio Širvinsko sodyboje Kunigiškių kaime, beveik pačioje literatūros klasiko J.Tumo-Vaižganto tėviškėje. Šiais metais renginys sulaukė virš dvidešimties dalyvių bei svečių. Buvo ir malonių netikėtumų, apie kuriuos papasakosime kitą kartą. 

Šiandien Jums dar vienas siurprizas - savo įspūdžius galite papasakoti ir šiame puslapyje  per apačioje esančią pašto formą.

 


Varpų skambėjimas rugsėjo 14 dieną sukvietė literatus į baltojo balandžio sodą. Čia varpų muzikos galima klausytis visais metų laikais. Ypatingas sujudimas po skambančiu medžiu vyksta kiekvieną vasarą. Kūrėjai nešini varpeliais nedrąsiai praveria vartelius. Paskaitę eiles varpelį kabina ant medžio.

 

Gyvenimas lyg įtempta styga,

Palieti skaudžiai - aimanuot pradės,

Užgausi stipriai - suvaitos tada,

Švelniai paglosčius - tyliai suskambės.

Jis muzika į viską atsišauks.

Jame aistra, klasta ir melas.

Tegul tik niekas stygos nenutrauks,

Tegul laimingas būna jo finalas.

 

Šiais žodžiais buvo pasveikinti kūrėjai, atvykę į literatūrinius skaitymus po skambančiu medžiu. Renginį vedė Aldona Širvinskienė, o jai talkino išsipuošusi žiedais panelė Vasara (Irma Deguckienė).

 

Uždegta simbolinė draugystės ir poezijos ugnis, kuri pleveno per visą renginį. Nepamiršta paminėti ugnies deivės Gabijos.

Poezija, muzika ir dailė sujungta į vieną visumą. Kol vieni skaitė eiles kiti tapė. Galima buvo pamatyti save ir prisiminti vykusius literatūrinius skaitymus iš nuotraukų kurios puošė namo sieną.

 

Skaitė eiles iš Jonavos, Utenos, Kupiškio, Anykščių ir Svėdasų literatai.

 

Pristatyta pirmoji literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis'' konkursuose dalyvavusių poetų knyga, kuri apima 2005 iki 2008 metų. Šis rinkinys talpina 51 autoriaus eiles. Šie konkursai vyksta nuo 2005 metų. Kiekvienais metais skirtingose vietovėse ir erdvėse. Jie vyko Anykščiuose, Šalčininkuose (Dieveniškėse), Šalčininkuose (Turgeliuose), Jonavoje, Vilniuje, Anykščiuose (Svėdasai), Kupiškyje (Palėvenė), Ukmergėje, Kupiškyje (Šimonys). Smulkesnę informaciją apie šią knygą rasite internetinėje svetainėje www.svedasai.infoSusisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti