į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Nerijaus Gliaudelio fotografijos įvertintos prizu

Daugiau kaip 60 autorių konkursui pateikė arti šimto darbų. Seniausia fotografija, kurioje įamžintas kraštovaizdis buvo pakartotinai fotografuotas mūsų dienomis, padaryta prieš 131 metus. Norėdami pamatyti tai, ką matė žmonės prieš šimtmetį ir seniau, konkurso dalyviai lipo į bažnyčių bokštus, klaidžiojo laukais, ieškojo buvusių senamiesčių gatvių. 

plačiau
 
Svėdasų gimtadieniui

 
 
Renginiai

x

 
 
Ar yra išeitis?

Žemės ūkyje pagrindas yra sėklos ir korporacijos stengiasi kontroliuoti sėklas, nes tai sudaro mitybos grandinės viršūnę. Sėklų verslas šiandien yra ,,šaltasis karas“ prieš žmoniją, kuri šimtmečiais gyveno, augino be trąšų ir be chemijos, o vyriausybės to negali leisti, kadangi jos yra parsidavusios iki ausų didžiajam verslui ir ištikimai jam tarnauja. Nes tiesiogiai yra jo statytinės.

plačiau
 
Sąjūdžio jubiliejui artėjant

Gal jau metas liautis apatiškai stebėti, kas vyksta Lietuvoje, kai valdžia nepaiso Tautos refendumo sprendimo atominės elektrinės statybos klausimu, kai, pamindama LR Konstituciją ir Orhuso konvenciją, forsuoja skalūnų dujų žvalgybos bei gavybos procesus, nepasitarusi su žmonėmis ir nepaisydama jų protestų.

Kyla ir nauja pasipriešinimo banga dėl leidimo parceliuoti žemę užsieniečiams. Visą ilgą Sąjūdžio dvidešimtpenkmečio kelią neslopsta protestai prieš svetimtaučių kėsinimąsi į mūsų gimtąją kalbą. Vadinasi, jau metas stoti į naują Baltijos kelią, ginant mūsų kalbą, žemę ir valstybę...

 

plačiau
 
Viltinga žinia

Paskutiniaisiais metais nerimą kelia dabartinės policijos vadovybės bandymai Lietuvą paversti policine valstybe, jos demonstruojamą dvigubų standartų taikymą atskiriems piliečiams, grubiais Konstitucijos bei įstatymų pažeidimais.

Kauno apylinkės teismo teisėjas Aurelijus Rauckis išdrįso nutraukti policijos ir prokuratūros inicijuotą bylą, iškeltą Evelinai Paltanavičiūtei-Matjošaitienei, prieš kurią per Garliavos šturmą praėjusių metų gegužės 17-ąją neteisėtai smurtavo policija. 

plačiau
 
Žinių laidos. Kiek jos mums naudingos?

Visą laiką turime nepamiršti, kad televizija yra masinės nuomonės formavimo (smegenų plovimo) priemonė. Turime prisipažinti, kad tikslingai ir kritiškai žiūrėti televizorių retas kuris sugebame. Vis dažniau pasirenkamas variantas - visiškai jo atsisakyti, nes įvesti valstybinę televizijos kokybės kontrolę yra beveik neįmanoma. Reikia patiems mokytis kritiškai žiūrėti netgi žinių laidas, todėl paskaityti atidžiau šį straipsnį tikrai verta...

plačiau
 
Atgarsiai

Septintą vasarą liepos pabaigoje Anykščių miesto centrą, A. Baranausko aikštę, nukloja gražiausių Lietuvos pievų spalvų ir atspalvių kompozicijos. Čia vyksta floristinių kilimų konkursas, išaugęs iki tarptautinio ir šiemet subūręs dvi dešimtis kūrėjų komandų.

plačiau
 
Smulkiųjų kunigaikščių epocha

Didžiausių kunigaikščių grupių paminėjimai išsimėto po visą XIII amžių ir kartu paneigia mitą, esą Mindaugas kūręs valstybę, naikindamas smulkius kunigaikščius.

Ir po Mindaugo Lietuvoje knibždėte knibžda smulkių kunigaikščių… Kur ir kada dingo XIII a. lietuvių kunigaikščiai? Apie tai pasakojama šiame anykštėno istoriko Tomo Baranausko filme.

plačiau
 
Atgarsiai: juoda diena...

Homoseksualų paradas įvykęs 2013 metų liepos 27 dieną - tai juoda diena Lietuvos visuomenės istorijoje, kai mūsų teismai ir valdžia pasidavė iškrypėlių iš ES spaudimui ir paaukojo savo šalies, absoliučios daugumos gyventojų siekį, gyventi sveiko mastymo ir dorovės aplinkoje, vardan saujelės vietinių ligonių, remiamų užsienio pinigų ir gyvosios masės desanto.

Net tų užsieniečių plakatų nepasivarginta išversti į lietuvių kalbą, kas rodo, jog pati Lietuvos visuomenė niekam ten nerūpėjo. Matyt visuomenei teks pasirūpinti savimi pačiai, jei jau nei valdžia, nei teismai, nei policija jos interesų saugoti nenori - policija arkliais net mindė žmones - tuo net sunku patikėti, jei nebūtų filmuotos medžiagos...
 

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  13   14   15   16   17   18   19   20  30  40  50  sekantis  >>