į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Naujas svetainės lankomumo rekordas

Per penkis mūsų egzistavimo mėnesius, vakar pasiektas svetainės lankomumo rekordas. Joje apsilankė 144 interesantai. Įprastai į dieną čia užsuka 50 - 80 lan- kytojų. Deja, parašyti komentarą ar atsiliepimą internautai nesiskubina, nors su kiekviena publikacija stengiamės pateikti kokią nors idėją ar pasiūlymą.  Pagal gana pasyvią lankytojų reakciją sunku spręsti, kiek svetainė yra naudinga kraštiečiams.

Nuo metų pradžios mūsų tinklapį aplankė 7382 skaitytojai, o bendruomenės - 615.

2012-06-11   14:08

plačiau
 
Jubiliejaus prisiminimas

Prieš devynerius metus, artėjant miestelio 500-mečio šventei, svėdasiškių gėlių mėgėjų iniciatyva, miestelis buvo papuoštas neįprastais gėlių vazonais, išskobtais iš storų medžio rąstų.  Įdomu, kad vis dėlto vienas toks gėlynas išliko iki šių dienų. Jis yra prie ūkinių prekių parduotuvės. Tai pardavėjo Jono Regalo rūpestingumo rezultatas.

plačiau
 

       Sinoptikai šiam savaitgaliui nežada labai gero oro, tad gal būt atsiras laiko peržiūrėti šį 45 min. trukmės  filmuką "Suklaidinta Lietuva".  Gal surasime ir minutėlę pamąstyti, kaip aš asmeniškai galiu prisidėti, kad padėtis Lietuvoje pradėtų keistis.

      Prezidento R.Pakso vertimo metu, nuotaikos buvo gana panašios: pamatėme, kad mūsų valstybėje kažkas negerai, bet tada dar nesugebėjome įvardinti priežasčių ir suvokti moralinio nuosmūkio mastų. Šiame filme jau aiškiai įvardinama "kas yra kas"...

 

Pažymėtina, kad tuo metu prie Svėdasų bendruomenės centro įsikūrė pilietinio judėjimo ,,Už teisingumą Lietuvoje” grupė, kuri pasivadino ,,Svėdasų” vardu. Jos iniciatoriai – senojo Sąjūdžio veteranai, stovėję prie jo lopšio Mokslininkų rūmuose, uostę parako prie Radijo ir televizijos komiteto, budėję prie Parlamento tą lemtingąją sausio 13-ąją... Steigėjai nebenorėtų kartoti praeities klaidų, skirstyti žmones pagal tautiškumą ar partiškumą ir grįžti prie mitinginės demokratijos.
Atsiliepdami į vienos svėdasiškės pasiūlymą, naujieji sąjūdiečiai paruošė atvirą laišką užsienio draugams, kurie jau pradeda nebesusigaudyti ir dažnai prašo paaiškinti, kas gi iš tikrųjų vyksta Lietuvoje. Laiške dabartinė situacija respublikoje traktuojama ne kaip politinė, o kaip moralinė visuomenės krizė.
Pilietinio sąjūdžio grupės narių tarpe – trijų politinių partijų atstovai" - rašė tinklapis svedasai.lt.

plačiau
 
TIESOS protestas (video)

Noriu pabrėžti, kad ši pilietinė akcija yra nepriklausoma, skirta ne konservatoriams ir ne socialdemokratams, ne kairiems ir ne dešiniems, ne Kedžių-Venckų šalininkams ar jų priešininkams, ir net ne Kaunui ar Vilniui. Šiuo pilietiniu protestu norime pareikšti, kad mūsų Teisė ir Teisingumas yra gilioje krizėje, o viešai nuskambėjusios bylos tik pabrėžia mūsų teisės bankrotą. Juk Teisė savo esme pirmiausia yra Teisingumo įrankis. Tuo tarpu tiesmukas ir bukas teisės raidės taikymas pažeidžia teisinės valstybės esmę.

plačiau
 
Policininkas, kuriam negailima gerų žodžių

Svėdasų bibliotekoje atidaryta Utenos PK policininko Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda. Susitikime su darbų autoriumi dalyvavę svėdasiškiai buvo tiesiog sužavėti ne tik drožinių preciziškumu, bet šio žmogaus nuoširdumu bei įvairiapusiškumu.

Plačiau apie susitikimą bibliotekoje su šiuo meniškos sielos policininku ruošiasi papasakoti bendruomenės tinklapis.

plačiau
 
Bendruomenė – tai gyvenimo būdas

Tęsiame  temą apie žmonių bendravimo būdus: organizacijas, klubus, neformaliąsias grupes. Šiandien norime pradėti nuo tradicinės, istoriškai susiklosčiusios bendruomenės sąvokos. 

Svėdasai  - ne kaimas. Žmonių santykiai miesčioniški. Ką iš senolių patirties galima pritaikyti dabartiniam laikmečiui?

plačiau
 
Apie tai skelbia toli gražu ne visos žiniasklaidos priemonės! Policija bejėgė: Kaunas naktį pabaigė piešti užrašą „TIE-SOS“. Toliau vyksta protesto akcijos reikalaujant „tie-sos"

Trečiadienio rytas Kaune išaušo su trupučiu daugiau tiesos. Nepaisant antradienio policijos veiksmų, kurių metu buvo suimti šeši asmenys, Kaune piešę užrašą TIE-SOS, nakties tamsoje darbas buvo pabaigtas. 

Respublikoje toliau vyksta protesto akcijos.

plačiau
 
dr.Algimantas Matulevičius. Nugalėti niekšus galime tik susivieniję

 

"Valstybininkai" yra  visi skirtingi, skirtingų profesijų, skirtingos seksualinės orientacijos, skirtingos socialinės padėties. O sieja juos noras būti įtakingais. 

Kas charakteringa, kad ši grupuotė neturi įstatų, jokių sutarčių, nei vieno konkretaus rinkto lyderio, bet skirtingai nuo formalių - yra labai vieninga ir susitelkusi. Jie aiškiai įsisąmonino, kad tik vieningumas yra jų stiprybė. Nesvarbu, kad jų tikslai yra antihumaniški, o siekiai nusikalstami.

plačiau
 
Geros nuotaikos dozė visai dienai

 

 

Kas atsitinka, kai televizijos diktorė susivokia beskaitanti kažkokį nesąmoningą pranešimą...

plačiau
 
Dr. Letas Palmaitis. Stabmeldžiai ir ateistai nelaimės

Skirtingai nuo Egipto, Sirijos ir pan., Lietuvoje nebuvo jokių ženklų, kad gali būti smurto protrūkių, bet JAV ambasada jau suskubo perspėti savo piliečių dėl saugumo priemonių.

JAV ambasados operatyvumas tuščioje vietoje kelia įtarimą, iš kur kurstomas reguliuojamas chaosas. Iš tikrųjų budriems reikia būti ne amerikiečiams, bet lietuviams. Kilus chaosui, šešėliniai banditai tik laimės, bet totalinė sumaištis išplis ir į Baltiją (matyt to ir siekiama).

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  47   48   49   50   51   sekantis  >>