į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Rugpjūčio 15 - oji - Svėdasų miestelio vardadienis

  

       Svėdasai – nedidelis miestelis tarp dviejų vaizdingų ežerų, nuo kurių bangų blizgėjimo ir kilęs jo pavadinimas. 500 metų jubiliejų atšventė 2003 metais, bet kai kurie dokumentai liudija jį esant gerokai vyresniu. 

       Nors Svėdasų seniūnija yra pats rajono pakraštys, prisišliejęs prie Rokiškio rajono, bet tai nėra gūdi provincija, o judri Rytų Aukštaitijos kryžkelė, keturių rajonų sandūra ir tikros krikščioniškos sielos žmogaus, garsaus rašytojo - ,,deimančiukų” ieškotojo – Juozo Tumo – Vaižganto gimtasis kraštas.  

       Nors svėdasiškių bėdos panašios į kavarskiečių ar troškūniečių, bet džiaugsmai ir viltys tikrai skirtingi. Svėdasiškiai į savo gyvenimą norėtų žvelgti optimistiniu vaižgantišku žvilgsniu.

plačiau
 
Kas nežino savo praeities – nevertas ateities

"Teisėjas yra kalbąs Įstatymas, o Įstatymas – nebylys teisėjas. Jei taip, tai teisėjo pareiga yra kitų pareigų eilėje aukščiau- sia ir sunkiausia: jam tenka kalbinti įstatymas, kad jis, nebylys būdamas, teisingai prabiltų tiems, kuriems esti taikomas. O įstatyme ne visa teisybė pasakyta. Jokie straipsniai kaip rašto ženklai, negali aprėpti žodžio tarties <...>, kurį turi savo ausimis išgirsti, kaip jis tariamas" -  prieš 80 metų kalbėjo pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Šiandien šie jo žodžiai vėl aktualualūs...               2012-08-14     09:46

plačiau
 
A.Čekuolis. Didžiųjų permainų dundesiai

       Daugelyje šalių demokratija supuvo. Tai vieša paslaptis, bet televizija ir didieji laikraščiai apie tai nekalba. Į valdžią patenka tie, kurie turi ekonominę valdžią, arba jų statytiniai. Elitas beveik iš karto atitrūksta nuo žmonių. Problemos ne sprendžiamos, o tik vienos keičiamos kitomis. Ne tik Europoje ekonominė krizė gilėja. Dorovinė - taip pat. Žinoma, kad tai negali tęstis ilgai...

2012-08-13    22:01

plačiau
 
Kai būsimoji karo ministrė lankėsi Svėdasuose

      Kai kandidatė į Seimo narius Rasa Juknevičienė prieš keliolika metų lankėsi Svėdasuose, net neįsivaizdavome jos politinės karjeros aukštumų. Tada savo trumpame pasisakyme ji pabrėžė nekalbėsianti apie politiką ir pakvietė paprasčiausiai  bendrauti ir linksmintis.  Kilusi iš Pasvalio, kur nuo seno gyva tradicija vašinti svečius savos gamybos alumi. Ne bet kokiu, o tik "geru",  kurio vienos stiklinės mažoka, o dviejų - per daug...                   2012-08-11    22:11

plačiau
 
Laiškas DK sąrašo nariams ir rėmėjams

plačiau
 
Būtų juokinga...

        Iš tiesų, būtų galima linksmai pasijuokti, jeigu nežinotume kuo kvepia kiaulių kompleksas kai lengvas vėjelis padvelkia miestelio pusėn. Prieš kurį laiką svėdasiškiai buvo sujudę ir pradėję rinkti parašus dėl kiaulidžių rekonstrukcijos. Dabar, atrodo, vėl viskas nurimo. O gal šis "kaimiškas aromatas" vietiniams pradėjo patikti ir tik svečiams bei atvykėliams jis "riečia nosį"?...           2012-08-11      07:56

plačiau
 
Kūrybingas verslininkas

     Bronius Juzelskis,   baigęs Svėdasų vidurinę mokyklą ir beveik trisdešimt metų "prasisukęs" versle Vilniuje, grįžo į gimtąjį kraštą ir tėvų sodybą pavertė patrauklia lankytina vieta. Čia įvairiomis progomis vyksta teatralizuoti pasirodymai, kuriuose pamatysi ir senovinių transporto priemonių. Ne vieną žiūrovą stebina, kad jos gali važiuoti pačios! 

      Sodybą puošia svėdasiškio Aliaus Aleksandro Tarabildos skulptūros.    

plačiau
 
Kunigiškiuose - šventinis šurmulys

 

Šiandien, liepos 28-ąją, šeštadienį Svėdasų seniūnijos Kunigiškių kaime buvo paminėtas Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejaus 25-metis.

2012-07-28          16:23

plačiau
 
Miestelio kasdienybę pagyvina vasarotojai

Pasibaigus mokslo metams, miestelio gyvenimas pagyvėja. Pirmosios vasaros sezono pradžią pajunta bibliotekos darbuotojos - padaugėja naujų lankytojų, daugiau žmonių užsuka paskaityti laikraščių, pasitikrinti elektroninį paštą internete.

2012-07-14   10:01

plačiau
 
TIESOS žygis per Lietuvą. Žiniasklaidoje - tyla

Tą dieną, kai mes ruošėmės kartu giedoti himną, iš Klaipėdos į Vilnių startavo Tiesos žygis per Lietuvą. Jo tikslas - gyvu žodžiu informuoti gyventojus apie esamą padėtį, nes žiniasklaida ją nušviečia arba neobjektyviai, arba visiškai nutyli atskirus faktus. Ne išimtis ir ši akcija.

Malonu, kad šio žygio avangarde galime pamatyti ir senų Svėdasų krašto patriotų...

2012-07-09       21:40

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  45   46   47   48   49   50   51   sekantis  >>