į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Svėdasų kompiuterijos tėvas

Kiekvienas svėdasiškis, šiek tiek besidomintis kompiuteriais, pažįsta Zenoną Navicką - barzdotą, smalsų, mistiškai blizgančiomis akimis pusamžį vyriškį. Jį penytai galima vadinti Svėdasų kompiuterijos tėvu, nes dabartinei Svėdasų jaunimo kartai jis buvo pirmasis patarėjas, mokytojas ir pagalbininkas, kai tekdavo gelbėti "sustreikavusius" kompiuterius...

plačiau
 
Laimėtas mūšis, bet kova tik prasideda

Mes įėjome į istoriją ir mes pakeisime jos eigą. Į Vyriausiąją rinkimų komisiją pristatyta 313 425 parašai, elektroniniu būdu jau surinkta 7192 (21:34 duomenimis). Tai - pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, jog Tauta, „iš apačios“, be jokių finansinių injekcijų, valdančiojo elito ir masinių informavimo priemonių, sugebėjo rasti vidinių resursų ir sukurti stebuklą. Taip, čia yra stebuklas. Panašaus lygio kaip Baltijos kelias, kuris...

plačiau
 
Svėdasuose pasirašymas referendumui dėl Lietuvos žemių išsaugojimo baigėsi

Vakar rajono koordinatoriui priduoti paskutiniai parašų rinkimo lapai. Po pirminio patikrinimo iš mūsų seniūnijos įregistruoti 356 parašai. Turint mintyje, kad Svėdasuose ir aplinkiniuose kaimuose yra apie 700 rinkėjų, atrodome visai neblogai.

Po miestelio, daugiausia parašų surinko Butėnai. Trečioje vietoje liko Vaitkūnų kaimas.

Respublikoje surinktų parašų skaičius turi paaiškėti gruodžio pradžioje.

Primename, kad internetu dar galima pasirašyti iki gruodžio 29-osios. Nespėjusieji pasirašyti, pasinaudokite šia galimybe, nes parašų tikrai nebus per daug.

 
 
Dailės galerija pavadinta svėdasiškio vardu

 

Nepastebimai prabėgo metai, kai Svėdasų inteligentai į paskutiniąją kelionę palydėjo Vaižganto krašto šviesuolį, dailininką, poetą, dailės pedagogą ir literatą Donatą Šilinį. Visada kuklus ir paprastas, bet su nuoširdžia ir paperkančia šypsena veide – toks jis liko kraštiečių atmintyje...  

2013-11-26

plačiau
 
Anykščiuose – Referendumo desantas

Taip neoficialiai pakrikštyta mobili Žemės referendumo aktyvistų grupė, susibūrusi talkinti parašų rinkėjams miesteliuose ir rajonuose. Jau trys mėnesiai ji keliauja po respubliką ne tik rinkdama parašus, bet ir atlikdama nemažą švietėjišką darbą. 

plačiau
 
Tolerancijos grimasos

Įdomu, kad per parlamente penktadienį surengtą konferenciją „Vaiko teisių konvencija. Prietarais pagrįstos baimės“ daugiau aistrų kilo Seimo prieigose, o ne jo viduje. Į Seimo pastatą nebuvo įleista aktyviai už vaikų teises kovojanti ir griežtais pasisakymais išgarsėjusi visuomenininkė Milda Bartašiūnaitė.

2013-11-24

plačiau
 
Tolerancija - kas tai?

Neseniai per mokyklas nubangavo tolerancijos diena. Neaplenkė ji ir mūsų gimnazijos. Tiesa, šiais metais mūsiškiai susilaikė nuo demonstratyvaus garsinimosi rajono spaudoje, bet atrodo, kad pedagogai visokiais būdais, net “spalvų pagalba stengėsi perteikti šio žodžio prasmę” …

2013-11-23

 

 

plačiau
 
Kaune atidaryta mūsų kraštiečio Donato Šilinio vardu pavadinta dailės galerija

Įamžinant dailės mokytojo metodininko Donato Šilinio veiklą bei vadovaujantis Gimnazijos tarybos nutarimu Kauno "Aušros" gimnazijos dailės galerija pavadinta Donato Šilinio vardu. Ta proga atidaryta šio mokytojo dabų paroda. Renginyje dalyvavo ir Donato Šilinio sūnėnas Darius Šilinis.

plačiau
 
Padėkime išrinkti 2013-ųjų Metų kultūros šviesulį

LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro" renka 2013-ųjų Metų kultūros šviesulį - žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį bet kurioje kultūros srityje.
Pasiūlykite iniciatyvų kultūros darbuotoją, menininką, kurio veikla žmonėms suteikia daugiau šviesos, kuris padeda aplinkiniams siekti išsilavinimo ar turiningai praleisti laisvalaikį.

 

plačiau
 
10 požymių, kad pasaulio elitas praranda žmonių kontrolę

Kai žmonės neturėjo galimybės informacija dalytis tarpusavyje, vieni kitiems paaiškinti ir net parodyti, kas įvyko ir kas vyksta, valdžios rankose buvo puikiausi įrankiai žmonių smegenims plauti ir juos kontroliuoti. Tačiau laikai keičiasi.

 

plačiau
 
<<  ankstesnis  4   5   6   7   8   9   10   20  30  40  50  sekantis  >>