į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
. » Kita info
Tradiciniai nakties skaitymai...


 

 

Tapo tradicija vasario mėnesio pabaigoje rinktis Anykščiuose nakties skaitymams. Neturėdami savo erdvės renginiams literatai rinkdavosi įvairiose patalpose. Anykščių L. ir S. Didžiulių biblioteką rengiant šventes gelbėdavo ,,Kamerinių menų centras‘‘. Nuostabi aplinka suteikdavo paslaptingumo visiems renginiams.


Įdomus ir įspūdingas koncertas įvyko š. m. vasario 28 d. naujoje Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, pristatant 8 –sius nakties skaitymus ,,Kas švyti nakties danguje?‘‘

Gražius sveikinimo žodžius išsakė direktorius R. Kutka. Labai prasmingus palinkėjimus poetams ir bardams. Renginio metu vyko manifesto kūrimas, poezijos varžytuvės ir laisvieji skaitymai.


 

Labai džiugu, kad šie metai paskelbti K. Donelaičio metais.

Vartus į Donelaičio metus Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje atvėrė: Čiurlionio styginiu kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dacinskas (altas), Saulius Lipcius (violončelė), aktorė ir programos režisierė Birute Mar  ir aktorius Irmantas Jankaitis, solistės: Ilona Pliavgo (sopranas) ir Nora Petrocenko (mecosopranas), saksofonininkas Liudas Mockunas.


 

Skambėjo ištraukos iš K. Donelaičio ,,Metų‘‘.  Iki vėlyvos nakties buvo skaitomos eilės.  Smagu buvo vėl susitikti senus bičiulius, pasidžiaugti naujomis jų knygomis.


 

Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio (1714 - 1780) 300 - osioms gimimo metinėms skirtas renginys negali apsieiti be būrų. Manau, kad smagu buvo matyti būrą su šiaudine skybele ir ,,kašiku‘‘ knygų.

Nakties skaitymus vedė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Elmininkų filialo vyr. bibliotekininkė Dianai Šermukšnienė.


 

Literatūrinio fondo ,,Baltasis balandis‘‘ pirmininkė A. Širvinskienė.

Nuotraukos poeto G. Kurilos.
 Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti