į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
BALTASIS BALANDIS fondas
2021-06-20.KONKURSUI PASIBAIGUS

RESPUBLIKINĖ VIRTUALI MOKINIŲ

KŪRYBINIŲ (DAILĖS) DARBŲ

PARODA „PLUNKSNA“

                  

Jau antrus metus iš eilės Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras,  Lietuvos labdaros ir paramos fondas ,,Baltasis balandis‘‘ ir Šiaulių literatų klubas „Verdenė“ organizuoja vaikų piešinių konkursą, skirtą žuvusio anykštėno literato, tautodailininko, klieriko KAROLIO ŠIRVINSKO atminimui. Šiais 2021 metais Respublikinė virtuali mokinių kūrybinių (dailės) darbų paroda „ Plunksna“ buvo pristatyta gegužės mėnesį ir visą vasarą keliaus po mokyklas ir bibliotekas.

 

Plunksna - tyrumo simbolis, angelo prisilietimas, polėkis, įkvėpimas, kūrybiškumas. Balandžio plunksna - geras ženklas, reiškiantis taiką ir harmoniją. Dailininkai pagalvojo ir apie kiekvieną, kuris ima į rankas plunksną ir rašo, apie ypatingą poeto misiją dvasiniame gyvenime, jo kūrybos šaltinius.

 

Sulaukėme kūrėjų - mokinių nuo 1 iki 12 klasės plunksnų interpretacijų atliktų tušu ir plunksna, guašu, pieštuku, akvarele ir kitomis pasirinktomis dailės priemonėmis. Konkurse dalyvavo 25 mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų mokiniai iš Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Kupiškio, Kaišiadorių, Žiežmarių, Zarasų miestų ir rajonų. Iš viso atkeliavo 150 kūrinių.  

   

Vertinimo komisijos nariams buvo nelengva vertinti, išrinkti prizininkus ir nominantus. Eugenija Liumaitė, Šiaulių literatų klubo „Verdenė“ pirmininkė ieškojo simbolinių reikšmių poezijoje ir dailės kūriniuose. Arūnas Tiškus-Atlis, dailininkas, poetas, kuriantis Nyderlanduose, kiekvieną kūrinį profesionaliai ir išsamiai apibūdino, skyrė taiklias nominacijas: „Skrydis“, „Kalbėjimas“, „Lengvumas“ ir kt.  Mokiniai džiaugėsi komisijos narės, labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ pirmininkės, Aldonos Širvinskienės sukurtomis molinėmis plunksnomis apdovanojimais,

 

Kūrėjai buvo suskirstyti į keturias kategorijas pagal amžiaus grupes. Savo amžiaus grupėse pirmos vietos diplomai keliavo Nojui Baranauskui (4 a kl.) į Panevėžio r. Velžio gimnaziją, Gustui Gotceitui (6 a kl.) į Kuršėnų Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, Dianai Balčiūnaitei (7 kl.) į Zarasų miesto meno mokyklą ir Viltenei Grabauskaitei (IV g. kl.) į Žiežmarių gimnaziją. Dar 43 diplomai ir nominacijos iškeliavo į Lietuvos mokyklas.

           Džiugu, kad konkursas tampa ilgalaikio bendradarbiavimo įrodymas. Poetinė kūryba ir dailė - tai tokios meninės priemonės, padedančios atskleisti žmogaus dvasinį pasaulį,  labai arti prieiti prie pačios žmogaus sielos. 

 

                                 Konkurso koordinatorė Laima Perminienė,

 Šiaulių r. Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro dailės mokytoja metodininkė.

     

Nuotraukos:

I VIETOS nugalėtojas Nojus Baranauskas 4 a kl. ir  mokytojas Jonas Marcinkevičius Panevėžio r. Velžio gimnazija. (trys  nuotraukos)
I VIETOS nugalėtojas Gustas Gotceitas 6 a kl. Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras. (dvi nuotr.)
I VIETOS nugalėtoja Diana Balčiūnaitė 7 kl. Zarasų miesto meno mokykla.
I VIETOS nugalėtoja Viltenė Grabauskaitė IV g. kl. Žiežmarių gimnazija.
II VIETOS nugalėtoja Ineta Aušbikavičiūtė 4 kl. Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras. (2 n.)
Prizai nugalėtojams ir nominantams.
Konkurso organizatorės Laima Perminienė, Aldona Širvinskienė, Eugenija Liumaitė.