į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
Mokymai tėvams Svėdasų J.Tumo-Vaižganto gimnazijoje

Šių laikų vyresniajai ir jaunajai kartoms tenka gyventi politinės-ekonominės santvarkos virsmo sandūroje. Komunistinę ideologiją baigia pakeisti liberalizmas. Į mūsų gyvenimą smelkiasi kosmopolitizmas, genderizmas ir kitokios ideologijos, kurias apibūdintiti galėtų netgi ne kiekvienas intelektualas.

 

Kasdien mus bandoma įtikinti, kad morališkai sensta ne tik skalbyklės, mobilieji telefonai, kompiuteriai ar dantų šepetėlių konstrukcija, bet ir pačios moralinės vertybės. Tai įneša nemažą sumaištį į mūsų gyvenimą. Naturaliai egzistavę prieštaravimai tarp kartų viro tikru ideologiniu karu, kurio fronto linija perkirto beveik kiekvieną šeimą. Tėvų-vaikų santykiai tapo sudėtingi ir netgi konfliktiški. Ką daryti ir kaip bendrauti su šiuolaikiniu jaunimu?

 

Į pagalbą tėvams, su direktoriaus A.Kirvėlos palaikymu, ryžosi ateiti Svėdasų J.Tumo-Vaižganto gimnazijos vyr. spec. pedagogė Dalia Asačiovienė. Ji pakvietė mokinių tėvus į 12-kos valandų mokymus, pavadintus "Efektyvios tėvystės kursai". Pirmoje grupėje dalyvavo 8 klausytojai, tarp kurių amžiaus skirtumas siekė kone 40 metų. Tiesa, per pirmąjį užsiėmimą jautėsi tam tikras susikaustymas, bet lektorės charizmatiška prigimtis ir nuoširdumas netruko išsklaidyti šią atmosferą.

 

Visą gegužės mėnesį dalyviai ne tik klausėsi lektorės, sprendė praktines užduotis, piešė nuotaikas, bet ir buvo išprovokuoti sugrįžti į savo vaikystę. Klausytojai dalinosi asmenine patirtimi, analizavo savo šeimų konfliktinių situacijų sprendimo būdus, lygindami juos su rekomenduotomis pedagogikos specialistų.

 

Reikia pastebėti, kad daugeliu atvejų motiniška intuicija pasufleruodavo teisingus sprendimus. Nežiūrin to, visi mokymų dalyviai sutiko, kad šis seminaras davė žinių ir buvo tikrai naudingas. Kad mokymai nebuvo formalūs, patvirtina klausytojų noras pratęsti šį bendravimą neoficialioje aplinkoje.

 

Visiems mokymų dalyviams buvo įteikti specialūs pažymėjimai.Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti