į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Gal jau laikas ir mums pasekti Kinijos pavyzdžiu?

Žiniasklaidoje šmėstelėjo žinutė, kad Kinija nusprendė nebeleisti televizijai bukinti savo tautos: valdžia nutarė sumažinti pramoginių TV laidų skaičių. Jos kaltinamos melagingų vertybių propaganda, prastu skoniu ir nepadorumu. Nekompetetingi, o neretai apskritai kenksmingi visokių pseudo ekspertų patarimai. Televizijoms liepta pakeisti šou programas pažintinėmis bei informacinėmis naujienų laidomis ir programomis apie „harmoniją, sveikatą ir tradicinę kultūrą“.

 

Naujos instrukcijos buvo įvestos staigiai, be įspėjimo. Bus apkarpyti realybės šou – už brovimąsi į asmeninį gyvenimą, humoro programos – už „plokščią“ humorą ant nepadorumo ribos, TV pokštai – už piktus žemo lygio juokelius.

“Kokį kanalą bepaimtum – visur ištvirkimas ir pigios sensacijos. O viso to rezultatas – suirusios šeimos, nenorintis dirbti jaunimas ir ne tokios jau nekenksmingos, kaip gali pasirodyti, televizinės pažintys” – mano šių radikalių priemonių iniciatoriai.

 

Lietuvos internetiniai komentatoriai stebisi kinų valdžios įžvalgumu ir pavydi jos ryžtingumo. Mūsiškė to niekada nepadarys: juk kuo liaudis bukesnė, tuo lengviau ją valdyti. Valdžia nusprendė netgi kompensuoti dalį skaitmeninių televizorių kainos, kad tik nenustotume tų marazmų žiūrėti. Neva, dabar turėsime galimybę matyti daug daugiau kanalų ir galėsime pasirinkti, ką žiūrėti – šlamštą, niekalą, banalybes ar kitokį mėšlą.

 

Nenuostabu, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau žmonių, atsisakančių televizoriaus, ypač jeigu šeimoje yra mažamečių vaikų. Pagalvok ir tu apie tokį žingsnį: gal ir tau užteks ryžto išmesti šią zombadėžę - ne tik sutaupysi keletą šimtų, bet ir padarysi savo gyvenimą skaidresnį. Juo labiau, kad atsirado gera proga tokiam žingsniui – nuo spalio mėnesio nutraukiamos analoginės televizijos transliacijos.
Jeigu pavyks įgyvendinti šį apsisprendimą, informuok mus nors trumpąja žinute arba papasakok savo įspūdžius el.paštu admin@svedasai.info kaip sekasi gyventi be šito parazitinio "šeimos nario". Parašykite, kiek Svėdasuose žinote tokių žmonių, kurie išsiverčia be televizoriaus?,
Kaip galima gyventi be televizoriaus ir gauti kokybišką informaciją stengsimės pasakoti ateityje. O jeigu dar nenori išmesti televizoriaus, tai nors įsiskaityk, ką reikia žinoti kiekvienam teležiūrovui...Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti