į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Brangūs (gal labai vertingi) bendraminčiai ir bendražygiai,

Tikrai nebuvo nė valandos laiko ramiai prisėsti ir pasiųsti Jums gerą žodį ar kitokią dovaną, kurios beveik visi nusipelnėme ypač kantriu ir prasmingu darbu. Tikriausiai ta padėka išryškės ateityje, kai daugelis suvoks, kokiai bjauriai jėgai tenka priešintis atstatant mūsų prigimtines teises ir demokratijos ramsčius.


 

Bendra nuomonė visada vertingesnė už neaiškių ketinimų grupelės sprendimus, tad eidami referendumo keliu, mes siekiame elementaraus teisingumo. Ir nesisielokim, kad savo darbo vaisių skonį gal ne kiekvienas pajus. Jau nemažai taurių žmonių paliko mus pasirašę pirminiuose parašų rinkimo lapuose, tačiau mūsų pareiga – tęsti tą veiklą, kuria tikėjo Jie. Čia ne tik mūsų kartos, bet ir visų buvusiųjų Lietuvos kūrėjų bei gynėjų gyvenimo prasmė.


 

300 000 parašų ribą teoriškai įveikėme antrą kartą. Tai buvo lapkričio pabaigoje, kai pridavėme VRK lapus ir dabar, kai teko taisyti virš keturių tūkstančių „klaidų“. Visi, tikriausiai, girdėjote, kai Z.Vaigauskas tvirtino, kad jie užskaitys virš 5000 nustatytų trūkumų. Tad šiandien pateikę    84,5%   (3480 iš 4114)  taisomų lapų, visiškai perkopėme į ketvirtą šimtą tūkstančių, turint galvoje, kad anksčiau buvo patvirtintas 292200 parašų skaičius.


Tačiau sveiku protu nepaaiškinamomis VRK nario J.Udrio pastangomis paneigtas ankstesnis sprendimas ir papildomai liepta taisyti dar beveik 2500 parašų pratęsiant laiką iki sausio 29-tos. VRK dar kartą nepaiso referendumo įstatymo nedavusi laiku taisyti visų „klaidų“ ir nežinia kiek tempdama laiką.

 

Nors kai kurie mūsų žmonės ragino liautis taisyti parašus ir kreiptis dar kartą teisman, daugelis visiškai pritaria ir toliau ieškoti nurodytų neva netinkamai pasirašiusių piliečių, o paskui bylinėtis. Tad dar kartą susikaupkime ir panaudokime visas galimybes surasti reikalingus žmones. Tiesiog BŪTINA.


 

Labai prašau nepasiduoti visokioms provokacijoms, kurios sklinda iš daugumos valstybės pareigūnų ir politikierių, radijo ir televizijos laidų, laikraščių, žurnalų, interneto platybių. Tiesa ne jų siekiuose. Pabendraukime, jei kam stinga tvirtybės, paskaitykite dar vieną mano atsakymų rašinį šio šeštadienio ,,Laisvame laikraštyje“, pasižiūrėkite LRT forumą su Jakilaičiu, kuris bus nufilmuotas šį ketvirtadienį (01.23) ir pažadėtas nemontuoti (neiškarpyti), kaip būna su daugeliu netiesioginių laidų.


 

,,Respublikos“ laikraštis darosi objektyvus. Ir kai kur kitur jau stiprėja teisingos informacijos srautas. Atsirinkime, kiek tai įmanoma, ir gausinkime bendraminčių gretas. Darbo bus labai daug. Tvirtybės visiems ir netgi sėkmės, kuri ne visada tiesos pusėje...

                                           

Pranciškus