į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Apklausa pasibaigė – kas toliau?

Nors iniciatoriai  ir nesitikėjo gerų rezultatų, bet ir gautieji  nepateisino net pesimistiškiausių prognozių. Nepavyko surinkti minimalaus anketų skaičiaus, reikalingo statistiniams apibendrinimams. Prieš dešimt metų pravestos kur kas didesnės apimties apklausos popierinių anketų grįžtamumas buvo kur kas didesnis, nors jų užpildymui žmogus turėdavo skirti kur kas daugiau laiko ir nepatingėti atnešti jas į biblioteką.

 

Nors per dešimtmetį besinaudojančių internetu skaičius žymiai išaugo, tačiau vartotojų aktyvumas smarkiai krito. Dėl bendros informacijos gausos, žmonės įprato tekstus priimti paviršutiniškai, taip vadinamu peržvelgiamuoju skaitymu, nebesigilindami į turinio analizę.

 

Didesnės apimties publikacijų lankytojai beveik neskaito. Eksperimento dėlei į vieną įdomų straipsnį įdėto prizo skaitytojai taip ir neužtiko, o jeigu jį kas ir surado, patingėjo išsiųsti signalinę žinutę.

 

Mūsų mažame miestelyje yra ne tik problemų, bet ir gerų, įdomių dalykų – taigi, būtų apie ką rašyti ir atnaujinti informaciją beveik  kiekvieną dieną. Deja, rankos nusvyra susidūrus su bendru gyventojų pasyvumu. Nesant grįžtamojo ryšio iš skaitytojų pusės, labai sunku orientuotis, kokios temos yra aktualiausios.

 

Bendruomenės tinklapis apsnūdęs - neteikia jokios informacijos nei apie bendruomenės veiklą, nei apie planus ir iš esmės atlieka tik skelbimų lentos funkcijas. Pagrindinė miestelio internetinė svetainė svedasai.lt irgi nerodo gyvybės ženklų, nors prieš keletą mėnesių jaunimas buvo pasišovęs ją atgaivinti.

 

Internetinio puslapio leidyba reikalauja ne tik laiko, tam tikrų techninių žinių, bet ir minimalių redakcinių bei žurnalistinių sugebėjimų. Tokio žmogaus, kuris orientuotųsi visose šiose sferose, neatsiranda ir tikriausiai neatsiras. Netgi už atlyginimą.

 

Kol kas mūsų tinklapis egzistavo tik pagrindinių rėmėjų dėka. Tai tautodailininkas Aleksandras Tarabilda, Aldona Širvinskienė ir Virginija Urbonavičiūtė. Kaip bus toliau, sunku pasakyti. Kol kas susidaro įspūdis, kad šis tinklapis nėra reikalingas, o išlaikyti jį tik dėl tuščio pasmalsavimo – neapsimoka...Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti