į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Rudens dargana negesina kūrybinės ugnelės

 

Svėdasiškio tautodailininko Aliaus Aleksandro Tarabildos kieme ir šviesu, ir šilta: tokį įspūdį sukuria ant paaukštinimų iškeltos plevenančios ugnelės. Jos nebijo nei žvarbaus rudens vėjo, nei krintančių drėgnų snaigių... O nebijo todėl, kad jos išdrožtos iš medžio.

Prie namo laiptų pasitikęs šeimininkas paaiškina, kad šios ugnys - ne skulptūros, o tik kai kurios detalės būsimiems sumanymams.

Neseniai teko lankytis pas skulptorių kai jis buvo ką tik baigęs restauruoti iš gimtojo Raguvos krašto parsivežtą moters skulptūrą.

 

 

Dabar kiemo krašte, pridengta polietilenine plėvele, matėsi dar viena naujai išdrožta moters figūra. Tai šventoji Agota, tradicinė sergėtoja nuo gaisrų ir kitų nelaimių. Ją užsakė verslininkas Bronius Juzelskis, kadaise baigęs Svėdasų vidurinę mokyklą ir beveik trisdešimt metų "sukęs" verslą Vilniuje. Dabar Bronius grįžo į gimtąjį Juodonių kaimą už dešimties kilometrų nuo Svėdasų ir tėvų sodybą pavertė patrauklia lankytina vieta. Čia įvairiomis progomis vyksta teatralizuoti pasirodymai.

Apie vieną tokį spektaklį po atviru dangumi jau pasakojome skaitytojams prieš keleta mėnesių.

 

Bronius ne tik kolekcionuoja senovines autotransporto priemones, bet negaili pinigų ir meniniams sodybos akcentams. Verslininkui patiko Aleksandro kūrybinis braižas ir išradingumas, todėl apie savo idėjas jis pirmučiausia ir pasisako  Aliui. Taip po truputį sodybos erdvė užsipildo  vis naujomis Tarabildos skulptūromis. 

Nuotraukoje: Prie Undinės skulptūros -  sodybos savininkas Bronius Juzelskis ir jos autorius - Aleksandras Tarabilda (sėdi aukščiau).