į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Peržengus Naujųjų metų slenkstį

Kaip jau įprasta, metų pabaigoje peržvelgiame nueitą kelią, pasidžiaugiame nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais.

 

Savo veiklą apžvelgė ir šios svetainės kūrėjai. Iš pirmo žvilgsnio rezultatai lyg ir neblogi, lyginant juos su kitomis panašių miestelių svetainėmis. Lankomumas pastoviai augo ir jau persirito 5000 lankytojų per mėnesį slenkstį. O tai reiškia, kad į dieną pagrindinį puslapį atsiversdavo beveik du šimtai interesantų. Tiesa, įvertinti skaitytojų kontingentą pagal elementarius socialinius parametrus mums nepavyko: į nedidelę mūsų apklausos anketėlę nepatingėjo atsakyti vos keli žmonės. Tai įvairaus amžiaus ir pagrinde aukštesnio išsilavinimo piliečiai.

 

Deja, dėl per mažo respondentų skaičiaus negalime spręsti, kiek Svėdasų krašte paplitęs internetas, kokia prloblematika daugiausiai domina esamus lankytojus, kokiu lygiu ją derėtų pateikti. Nusileisti į gatvės paskalų lygmenį nėra prasmės: tą puikiai atlieka kelios pilietės, tarp kurių yra ir su pakankamai solidžiu išsilavinimu.

 

Orientuotis vien į beatodairišką kritiką kūrėjai nėra nusiteikę, todėl buvo stengiamasi pateikti įvairias idėjas, siūlomi kai kurių problemų sprendimo būdai. Deja, skaitytojai nebuvo nusiteikę nei priežasčių analizei, nei gatavų pasiūlymų aptarinėjimui. Panašios nuotaikos vyrauja ir beveik prieš dvejus metus įsikūrusioje "feisbuko" grupėje "Svėdasai - Vaižganto kraštas", dabar jau turinčioje daugiau kaip pusę tūkstančio narių. Nors jų skaičius po truputį auga, tačiau aktyvumas kažkodėl nedidėja.

 

Nejučia kyla klausimas, kodėl mūsų kraštiečiai vis labiau tampa abejingesni? Juk išsiųsti žinutę ar trumpą komentarą galima tiesiogiai iš tinklapio - nereikia netgi atskirai jungtis į savo elektroninį paštą. O ir laiko tam tereikia 1-2 minučių. Sunku patikėti, kad visi būtų taip smarkiai užsiėmę...

 

Tyrimų duomenimis, šiuo metu 72,6 proc. Lietuvos gyventojų naudojasi kompiuteriais, 70,6 proc. – internetu. Kadangi nepavyko nustatyti, kokias galimybes turi svėdasiškiai, tenka orientuotis į šiuos duomenis. Pagal juos galima teigti, kad kraštiečiai turi dideles galimybes paprastai ir operatyviai pareikšti savo nuomonę, įdėti skelbimą, pasidalinti įspūdžais ir nuotraukomis iš renginių ar kelionių, bei kita informacija, kuri, gal būt, būtų įdomi ir kitiems skaitytojams.

 

Pagal tai, kad beveik trečdalis interesantų apsilanko svetainėje nuo 12-tos valandos nakties iki aštuntos ryto, galima spręsti, kad jie tikrai turi internetą namuose. Be to daugelis turi galimybę pasinaudoti internetu darbe, o nedirbantys - bibliotekose. Taigi, tinklapis yra prieinamas pakankamai dideliam gyventojų ratui ir gali būti puikia informavimo priemone.

                                     

Kaip buvo skelbta anksčiau, svetainė SVEDASAI.INFO yra nekomercinė. Ji skirta visiems svėdasiškiams, atvira įvairioms nuomonėms ir už informacijos pateikimą joje - mokėti nereikia. Kita vertus, tinklapio išlaikymas reikalauja tam tikrų sąnaudų. Finansines išlaidas kol kas dengia "Baltojo balandžio" fondas, bet iš kitos pusės ir jam tuos pinigėlius reikia iš kažkur tai gauti, nes ir 2 proc. pajamų mokesčio paaukoti susivokia vos vienas kitas. Be to, kai nėra rašančių, tenka kažką samdyti informacijos rinkimui ir paruošimui...

 

Tad šiais metais svetainės kūrėjamas iškyla vos ne hamletiškas klausimas: ar šiais metais tikslinga toliau finansuoti svetainę, kurioje lankosi tik žiūrovai, o ne dalyviai, kuriems nors kiek rūpi Svėdasų ateitis? Ar parkritus gatvėje ir nusilaužus koją, žmogui turėtų reikšmės, kad aplink jį susirinktų ne 20, o 200 žiūrovų? Tikriausiai jam reiktų vieno vienintelio žmogaus, kuris susiprotėtų išsiraukti telefoną ir iškviestų greitąją...

 

Svetainės kūrėjams Svėdasų gyvenimas pažystamas jau daugiau kaip pusė amžiaus. Jiems gana aiškiai matomi tam tikri dėsningumai ir tendencijos. Remiantis šia patirtimi galima prognozuoti, kad uždarius šią svetainę, kita atsirastų po gero dešimtmečio. Ir greičiausiai ji būtų kiniečių kalba, nes užrašus hieroglifais jau teko matyti ir ant autobuso stotelės sienų. Tiesa, kelininkai juos uždažė, bet kai kurie dar tebėra neblogai matomi - esant progai, galite įsitikinti patys.

 

Taigi, mieli kraštiečiai, pradedame mokytis kinietiškai ar ką nors darom, kad ir po kelių šimtmečių mūsų krašte tebeskambėtų graži svėdasietiška tarmė?...

 

 

 

Komentarai

 

 

Gediminas, prijaučiantis svėdasiškis

Noriu tik padėkoti, jog Svėdasų puslapis vienokiu ar kitokiu formatu pajudėjo iš mirties taško, ačiū visiems prisidedantiems ir prisidėsiantiems.

 

 

Admin'as

Dėkojame Jums, Gediminai, už moralinį palaikymą. Šiuo metu mes labai laukiame iš skaitytojų pasiūlymų ir kritinių pastabų.Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti