į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
Nepasiduokime bauginimams

Neseniai pasklido informacija, kad Vilkaviškio rajone žmonės, pasirašiusieji už Žemės referendumą, žodžiu ar telefono skambučiais yra kviečiami atvykti į policiją. Panašūs atvejai jau užfiksuoti ir mūsų krašte.


 

Ta proga tenka pastebėti, kad pagal įprastinę tvarką tokie šaukimai piliečiams įteikiami asmeniškai arba registruotu paštu. Jame nurodoma kokioje byloje ir ir kokiam juridiniame statuse (liudininko, įtariamojo, nukentėjusiojo ir pan.) turite būti apklausiamas. Vieno teisininko nuomone, tokius nerašytine forma išsakytus reikalavimus vykdyti nėra privalu, bet jeigu turite laiko, norite parodyti, kad gerbiate policijos darbą, galite nuvykti.


 

Policijoje derėtų iškart paprašyti, kad toks šaukimas būtų  išrašytas vietoje. Ant jo tyrėjas pažymės jūsų atvykimo ir išvykimo laiką – tai bus pateisinamasis dokumentas darbdaviui arba įstaigos administracijai, o esant reikalui - ir teismui ar kitoms institucijoms. Dėl šios priežasties šaukimą patartina išsaugoti.


 

Atidžiai įsiskaitykite duodamus pasirašyti dokumentus. Jeigu kokios formuluotės neaiškios ar jose įžvelgiate dviprasmiškumų, derėtų padaryti atitinkamą paaiškinantį prierašą.


 

Iki šiol nepavyksta išsiaiškinti, kokios institucijos parėdymu yra pradėtas šis neaiškių apklausų vajus. Pakankamai akivaizdu, kad taip siekiama įbauginti žmones, kad šie ateityje nebedrįstų pasirašinėti dėl bet kokių referendumų. Kaip žinome, iniciatyvinei grupei dėl dėl lito išsaugojimo, jau buvo atsisakyta išduoti parašų rinkimo lapus.


 

Panašu, kad su kiekviena diena bręsta dar vienas referendumas - dėl Seimo paleidimo ir partinių sąrašų panaikinimo rinkimuose. Valdantieji tai jaučia ir puikiai supranta, kad tokiu atveju jiems būtų ”šakės”. Šie desperatiški ir galimai antikonstituciniai valdžios senbuvių veiksmai tą tik patvirtina.


 

Nepasiduokime provokacijoms ir gasdinimams. Apie bet kokius žodinius raginimus atvykti į policiją, nedelsiant praneškite tel. 8-680-70469.
 Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti