į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
Anykščiai – pavyzdys kitiems miestams!

Per pastarąsias kelias dienas tiek Vilniuje, tiek Anykščių krašte tenka išgirsti ir pamatyti anykštėno širdį glostančių dalykų.
Štai praeitą penktadienį po ilgų diskusijų su Kavarsko bendruomenės žmonėmis mokyklos patalpose buvo atidarytas daugiafunkcinis centras. Investavus ES lėšas po vienu stogu sutilpo ne tik renovuota mokykla, bet ir naujais baldais, žaislais tviskantis vaikų darželis, nauja biblioteka su posėdžių sale ir interneto prieiga, socialinių paslaugų centras su dušais, skalbimo mašinomis bei treniruoklių sale.


Vakar Vilniuje vykusioje kontaktų mugėje, kur buvo pristatoma nauja ES parama 2015-2020 metų laikotarpiui net keletą kartą nuskambėjo Anykščių vardas kaip pavyzdys kitoms savivaldybėms, kaip reikia derinti viešuosius projektus su privačiomis investicijomis.


Pirmadienį teko apsilankyti baseine "Bangenis" ir pamatyti kaip pagal paskutinius technikos pasiekimus renovuotas baseino šilumos ūkis, leisiantis taupyti energiją, renovuotą vandens dezinfekcijos sistema, įdiegta tokia pati laiko matavimo sistemą kaip ką tik pasibaigusiame Europos plaukimo čempionate Berlyne. Lankytojai galės džiaugtis ir renovuota SPA zona, pirtimis (rusiška pirtis renovuota 100 proc.). 


Portale "Delfi" rugsėjo 19 dienos Rūtos Pukenės straipsnyje "Pradėjo kurtis būreliai, apie kuriuos anksčiau niekas nesvajojo" Anykščiuose diegiama neformalaus ugdymo sistema pristatoma kaip pavyzdinė Lietuvoje, nes mokyklose ne tik šokama ir dainuojama, bet kuriasi savotiški sporto klubų filialai, robotikos būreliai, pradinio ugdymo grupės baseine, kino ir teatro užsiėmimai.

 

Apie tai savo f/b paskyroje dalinasi rajono meras Sigutis Obelevičus

 

Plačiau skaitykite DELFI-je...