į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
2016-01-06. Sukaktis, kuri nedžiugina...

Šiandien, lygiai prieš ketverius metus, atsidarė ši mūsų internetinė svetainė. Gal kiek ir simboliška, kad ši diena atsitiktinai sutapo su Trijų Karalių švente. Mes, šios svetainės iniciatoriai, tada nuoširdžiai tikėjomės, kad šis naujasis internetinis puslapis taps mūsų krašto žvaigždele, panašia į tą, kuri kuri rodė kelią trims išminčiams į Kristaus gimimo vietą.

 

Reikia pasakyti, kad svetainę svėdasiškiai pastebėjo gana greitai, kaip tie išminčiai Kalėdų žvaigždę, bet vis dėlto nesuvokė jos misijos, jos prasmės. Skaitytojai ją priėmė  daugiau kaip žaisliuką, naują barškutį, keletai minučių paįvairinantį laisvalaikį. Skelbiamos idėjos nerasdavo atgarsio. Komentarų irgi nebuvo. Į apklausų anketas, kur reikėdavo tik spragtelti pelyte ant vieno iš pateiktų gatavų atsakymų, atsiliepdavo tik vienas kitas iš tūkstančio. 

 

Raimondas Guobis, prieš metus įsijungęs į svetainės veiklą, irgi buvo nustebintas svėdasiškių pasyvumu. O jo rašiniuose tikrai nemaža įdomių ir diskusijų vertų idėjų. 

 

Vienintelis vertas pavyzdžio nuoširdus rašinėlis-atsiliepimas, kurį norėtųsi priminti, yra čia.

 

Labai norėjosi įgyvendinti pirmosios Svėdasų internetinės svetainės iniciatoriaus ir kūrėjo Zenono Navicko svajonę, kad visa informacija apie Svėdasų kraštą būtų vienoje vietoje. Ši svetainė ir buvo konstruojama taip, kad kiekvienas kaimas, kiekviena nevyriausybinė organizacija ar seniūnija galėtų atsidaryti savo savarankišką puslapį, savo svetainę, kurioje galėtų nušviesti savo veiklą. Deja, į siūlymus atsiliepė tik svėdasiškių bendrija "Alaušas". Dėka jos, turime galimybę tęsti savo veiklą dar kurį laiką...

 

Įdedame svetainės lankomumo dinamikos lentelę.

Kaip matote, per praėjusius metus lankytojų skaičius persirito per ketvirtį milijono. Tai gražus, bet, deja, tuščias statistinis skaičius, neatspindintis kraštiečių pilietiškumo. Žemės referendumas parodė, kad tik 15 procentų kraštiečių suvokia save piliečiais-patriotais. Deja, likusieji 85 procentai taip ir liko tik... statistiniais vienetais. Aišku, kad su tokiais rodikliais mes niekada negalėsime įtakoti geresnių poslinkių Lietuvos gyvenime.

O jeigu?...