į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
2015-04-16. Šeimų su neįgaliais vaikais stovyklos „Barono viloje“

2015 m kovo 2-27 d. Butėnuose, kaimo turizmo sodyboje „Barono vila“ , vadovė Rūta Baronienė, bendradarbiaudama su Labdaros ir paramos fondu "Algojimas", kartu vykdė fondo projektą "Šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, psichosociaalinės reabilitacijos stovyklos". Visą mėnesį sodyboje šurmuliavo stovyklautojai – mamos, tėčiai, neįgalūs vaikučiai, jų broliai ir sesės. Stovykla unikali tuo, kad šeimos, patiriančios pastovų stresą ir socialinę atskirtį visuomenėje, čia galėjo atsipalaiduoti, pabūti su vaiku, gauti vertingų žinių ir patirties.

 

Labdaros ir paramos fondo "Algojimas" misija - keisti visuomenės požiūrį į negalią.

Šis fondas savo veiklomis ir vykdomais projektais siekia sukurti ilgalaikę pagalbą šeimoms, kuriose auga negalią turintys vaikai. Projektą "Šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, psichosocialinės reabilitacijos stovyklos" vykdo jau septintus metus.

 

Kaip vyko stovyklos projektas „Barono viloje“? Kiekvieną pirmadienio rytą atvykdavo 8-ios naujos šeimos, dažniausiai mama arba tėtis su negalią turinčiu vaiku, kartu broliai ir sesės.. Šeimos stovykloje viešėdavo iki penktadienio pietų. Vaikų negalia, amžius, gyvenamoji vieta, integralumo lygis buvo skirtingi. Mažiausiam stovyklautojui buvo 1 metukai, vyriausiam – 16 metų.

 

Stovykloje su šeimomis dirbo: žaidimų terapeutas, meno terapeutas, tėvelius konsultavo psichoterapeutas, eduklogas, o su vaikais draugavo savanoriai - "mamų pavaduotojai".

 

Rytas prasidėdavo nuo mankštos lauke, ir sveiki ir neįgalūs vaikai kartu šokinėdavo ant batuto, bėgiojo, važinėjo dviračiu. Po pusryčių šeimos eidavo pasivaikščioti, lankė sodybos elnių ir danielių ūkį ir iš rankų maitino elnius. Bendravimas su žvėreliais suteikė vaikams ir jų tėveliams daug gerų emocijų ir džiaugsmo. Pasivaikščiojus gamtoje, 2 val. trukdavo meninės veiklos ir dailės terapijos užsiėmimai. Tapyba akrilu, akvarelės liejimas, lipdymas iš molio, piešimas buvo derinama su judesio terapija, muzikos terapija ir joga. Vyko pokalbiai apie kūrybinį procesą ir jo metu išgyventus jausmus.

 

Tikrai nelengva išreikšti žodžiais tai, ką jauti tapydamas ar lipdydamas molio, bet stovyklautojai mokėsi, patirdami daug dvasinių atradimų. Tėvai turėjo galimybę pabendrauti su pasichoterapeutu, edukologe Aušra Stančikiene, paklausyti paskaitos apie naują požiūrį į vaiko negalią ir tėvų vaidmenį vaiko raidoje.

 

Po pietų – ramybės valandos, tada pavakariai, po kurių vėl vykdavo meninė veikla, pokalbiai, diskusijos. Kepėme naminę duoną, kiekvienas dar karštą savo kepalėlį glaudė prie širdies. Vakarienė, po kurios vykdavo muzikos terapija, arba diskoteka, arba vaikams animaciniai filmai. Stovyklos atidarymas ir uždarymas buvo pažymimi degančiu laužu, į kurį stovyklautojai metė gintaro dulkes, grūdus, linkdami sveikatos, gerumo, meilės.

 

Keturios 5 dienų stovyklos pamainos, 20 gerumo, sunkaus darbo, dvasinių atradimų ir meilės dienų! 26 neįgalūs vaikai, 11 brolių ir sesių, 26 tėčiai irmamos, 10 darbuotojų plušėjo pasikeisdami , stovyklose kovo mėn. dalyvavo iš viso 73 žmonės. Tokios stovyklos yra labai reikalingos ir svarbios tiems, kas augina neįgalius vaikus, kurių Lietuvoje yra 15 tūkstančių.

 

Labdaros ir paramos fondas "Algojimas"

Vadovė Aušra Stančikienė

Šermukšnių g.1-12, LT- 01106 Vilnius

www.algojimas.lt

 

Kaimo turizmo sodyba „Barono vila“

Vadovė Rūta Baronienė

Elnio g. 12, Butėnų k. Svėdasų sen. Anykščių raj.

www.baronovila.lt